A 2019/2020-as tanévben a különböző versenyeken, vetélkedőkön kimagasló eredményeket elért tanulóink

Ezen az oldalon, időrendbe szedve, látogatóink a 2019/2020-es tanévben a különböző tanulmányi- és sportversenyeken, vetélkedőkön kimagasló eredményeket elért tanulóinkról olvashatnak (az oldal alján található Arhívum gombra kattintva a korábbi tanévek versenyeredményeit is megőriztük):

 

 

 

 2020. március 9.


CSILLAGSZERZŐ MATEMATIKAVERSENY

 

A Csillagszerző Matematikaverseny egy háromfordulós verseny, melyet 2011 óta szerveznek meg az 5-8 osztályos tanulók számára. Az első, levelezős fordulóban október-február időszakban négy feladatsort kell megoldani. A legeredményesebb feladatmegoldók részt vesznek a megyei döntőn, majd a megyei legjobbak továbbjutnak az országos szakaszra.

Iskolánkból 15 tanuló nevezett be a versenybe.

 

A megyei döntőre

március 6-án került sor a kézdivásárhelyi Petőfi Sándor Általános Iskolában, melyen iskolánkból 12 tanuló vett részt: 4 ötödikes, 1 hatodikos, 3 hetedikes és 4 nyolcadikos, közülük az alábbi tanulókat díjazták:

 

 

Az országos forduló

május 22 – 24 között kerül megrendezésre Nagyváradon (BÍZZUNK BENNE!),

az Ady Endre Líceumban, amelyen

Bereczki Balázs, VII.B osztályos tanuló

képviseli a Mikes Kelemen Elméleti Líceumot.

 

 

 

  2020. március 7.


Angol tantárgyverseny, megyei szakasz

Angol tantárgyverseny eredmények (megyei szakasz, 2020. március 7.):

 

Horváth Kende, 9. osztály - I. díj

(felkészítő tanára: Szőcs-Torma Katalin);

 

Kovács Tibor, 11. osztály - II. díj

(felkészítő tanára: Gyergyay Réka);

 

Pieldner Ádám, 7. osztály - III. díj

(felkészítő tanára: Sylvester Anna);

 

Dascalu Nicole, 9. osztály - III. díj

(felkészítő tanárai: Gyergyai Réka és Koós Kinga Zsófia).

 

Dicséretben részesültek továbbá a következő tanulóink:

Rugina Andrea, 9. osztály (felkészítő tanárai: Gyergyay Réka és Koós Kinga Zsófia);

Devecseri Annamária, 9. osztály (felkészítő tanára: Szőcs-Torma Katalin);

Csürös Beáta, 9. osztály (felkészítő tanára: Szőcs-Torma Katalin);

Mihály Hanna Andrea, 8. osztály (felkészítő tanára: Koós Kinga Zsófia);

Váry-Sylvester Péter, 12. osztály (felkészítő tanára: Koós Kinga Zsófia).

 

Gratulálunk diákjainknak és felkészítő tanáraiknak!

 

 

 

  2020. március 2.


Vidám versek versmondó vetélkedője

,,A nevetés a lélek csillanása." (Thomas Mann)

A Mikes Kelemen Elméleti Líceum elemi tagozatának népes csapata vett részt 2020. február 28-án a Vidám Versek Versmondó Vetélkedőjének körzeti szakaszán, melyet a kőröspataki Kálnoky Ludmilla Általános Iskolában tartottak. Volt izgalom, nevetés és finom zsíros kenyér. A vidám versmondók számos elismerő oklevéllel tértek haza. Gratulálunk mindannyiuknak!

 

Díjazott tanulóink:

 

I.A osztály (Szabó Gizella tanítónő)

II. díj Köntés Nóra, Erdély Fanni,

Dicséret Szabó-Karácsony Milán;

 

I.B osztály (Forró Viola tanítőnő)

I. díj Kis Nimród,

Dicséret Székely Bernadett;

 

I.C osztály (Sebő Erika tanítónő)

III.díj Csősz Krisztina,

Dicséret Demeter Ábel, Pakucs Kriszta, Székely Szidónia;

 

II.A osztály (Kelemen Aranka tanítónő)

I.díj Tibesz Titusz,

Dicséret Miron Otília, Farkas Levente;

 

II.B osztály (Dali Judit Zsuzsanna tanítónő)

III.díj Dénes Petra, Toth Tamás,

Dicséret Köntés Csanád;

 

II.C osztály (Galaczi Olga tanítónő)

III.díj Márton Zsófia Tessza,

Dicséret Korodi Abigél, Fábián Anna;

 

III.A osztály (Albert Erika tanítónő)

II.díj Kerekes Nóra,

III.díj Benkő Boróka,

Dicséret Balla Bernadett;

 

III.B osztály (Kákay Csilla tanítónő)

I.díj Kővári Anna Fanni,

III.díj Laczkó Tímea;

 

IV. A osztály (Ambrus-Sántha Edit tanítónő)

I.díj Rusu Izabella Klaudia


 

 2020. február 29.


Terra verseny, megyei szakasz

A TERRA verseny megyei szakaszán iskolánk hét tanulója vett részt: Baló Zsanett Adrienn, Bokor Kriszta, Biszok Andor, Domokos Bálint és Fejér Petra Amanda V. osztályos, illetve Pap Ede Balázs és Török Alfonz Konrád VII. osztályos tanulóink.

 

A megyei fordulón

Pap Ede Balázs II. díjat

szerzett,

Baló Zsanett Adrienn pedig dicséretben

részesült

(mindkettőjük felkészítő tanára Bokor Ildikó).

 

Pap Ede Balázs továbbjutott a verseny 2020. május 9-én megszervezésre kerülő országos döntőjére.

Gratulálunk!

 

 

 

 2020. február 29.


Implom József középiskolai helyesírási verseny

Kárpát-medencei döntő

 

Balló Ignác Norbert XII. B

osztályos tanulónk a Gyulán megrendezett

Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny Kárpát-medencei döntőjén

a határon túli kategória

I. helyezését

szerezte meg

(felkészítő tanára: Török Katalin).

 

Gratulálunk a remek eredményhez!

 

 

  2020. február 26.


Hagyományok és szokások megyei verseny

A "Tradiții și obiceiuri" (Hagyományok és szokások) elnevezésű megyei versenyen hat gimnáziumi és tizenkilenc elemi tagozatos diákunk szerzett I. helyezést. A verseny szervezői az Oktatási és Kutatási Minisztérium, Kovászna Megye Tanfelügyelősége, a Sepsiszentgyörgyi Speciális Iskola és a Váradi József Általános Iskola voltak.

 

Díjazott elemi tagozatos kisdiákjaink

I. helyezést

szerzett:

András Krisztián, Bajkó Zolna, Ilyés Bence, Jakab Gyopár és Oláh-Badi Gellért

(I.B osztály, tanítónő: Forró Viola),

Ambarus Panna, Elekes Dorka, Fábián Anna, János Dávid, Kocsis Maya Alexa, Korodi Abigél, Kovács Dorka, Kovács Kata, Márton Zsófia Tessza, Mereuță Csongor, Nagy Jázmin, Páll Zselyke, Péter Ákos és Oltean-Lazăr Nikoletta

(II. C osztály, tanítónő: Galaczi Olga).

Gratulálunk!

 

 

  2020. február 26.


Hagyományok és szokások megyei verseny

A "Tradiții și obiceiuri" (Hagyományok és szokások) elnevezésű megyei versenyen hat diákunk

I. helyezést

szerzett:

Gyenge Norbert, Pieldner Ádám, Kopacz Anna, Török Alfonz, Cseresznyés Virág és Bács Emese

(felkészítő tanáruk: Haszmann Júlia Réka).

Gratulálunk!

A verseny szervezői: az Oktatási és Kutatási Minisztérium, Kovászna Megye Tanfelügyelősége, a Sepsiszentgyörgyi Speciális Iskola és a Váradi József Általános Iskola voltak.

 

 

  2020. február 21.


Public Speaking verseny, megyeközi szakasz

Nagyszeben, 2020. február 17.

A Public Speaking/Szónoki beszéd verseny megyeközi fordulóján, melyen hat megyéből vettek részt a versenyzők,

KAKASY DOROTTYA XI.B

osztályos tanulónk

II. helyezést

ért el (felkészítő tanára: Sylvester Anna).

Gratulálunk a kiváló eredményhez!

 

 

  2020. február 21.


Kórusolimpia, megyei szakasz

A diákkórusok tantárgyversenyén mind a gimnáziumi, mind a líceumi kórusunk

első helyen

végzett, 98 ponttal.

(kórusvezető: Szőts Dániel Ernő) 

Gratulálunk!

 

 

  2020. február 19.


Fényrajzok díjazása

Intézményünk nyolc elemi tagozatos és öt gimnáziumi tagozatos diákját díjazták a

FÉNYRAJZOK A TAMÁSI ÁRON SZÍNHÁZ HOMLOKZATÁN

rendezvény keretén belül készített rajzáért.

 

Antal Árpád-András polgármester oklevelet és könyvjutalmat nyújtott át a következő tanulóinknak:

Nagy Tamás, I. B

(tanítónő: Forró Viola),

 

Antal Márk-Norbert, Ambarus Panna, Elekes Dorka, Kocsis Maya-Alexa, Korodi Abigél, Major Csanád, Oltean-Lazar Nikoletta - II. C

(tanítónő: Galaczi Olga).

 

 

Angyal Anita, György Boglárka, Lázár-Prezsmer Sára - V.B

(rajztanáruk Haszmann Júlia Réka)

Lazăr Alexandra, Simon-Zsók Henrietta  - VI.B

(rajztanáruk Haszmann Júlia Réka)

Gratulálunk!

 

 

 2020. február 16.


III. Országos Magyar Matematika Olimpia (OMMO), országos szakasz

A 2020. február 11-16. között Déván megrendezett Országos Magyar Matematika Olimpián a következő tanulók képviselték iskolánkat:

Bereczki Balázs, Pieldner Ádám, Filip Dorka és Simó-Nagy Ábel.

 

Közülük kimagasló eredményeket értek el:

 

Simó-Nagy Ábel, XI.A osztály,

minisztériumi II. díj
és a versenybizottság I. díja

(felkészítő tanára: Máthé Attila-István);


Pieldner Ádám, VII.B osztály,

dicséret

(minisztériumi és versenybizottsági),

(felkészítő tanára: Mester Gizella).

 

A díjazott tanulók részt vesznek a Nemzetközi Magyar Matematikaversenyen, melyet a líceumi tanulók részére Zalaegerszegen (Magyarország) szerveznek meg 2020. március 18-22. között, míg az általános iskolások számára Komáromban (Szlovákia) kerül megrendezésre 2020. május 7-10. között.

 

Gratulálunk és sok sikert kívánunk a nemzetközi megmérettetésen!

 

 

 

 2020. február 15.


Teleki Pál földrajz verseny

2020. február 15-én került megrendezésre a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Líceumban a Teleki Pál földrajz verseny megyei szakasza, melyen iskolánkat Pap Ede Balázs és Ütő Csongor hetedikes, illetve Mihály Hanna, Duka Máté és Kosztándi Zsolt nyolcadikos diákok képviselték.

 

A legjobb eredményeket

Duka Máté - III. hely,

(felkészítő tanára: Sebesi Zoltán)

és

Pap Ede Balázs - II. helyezés,

(felkészítő tanára Bokor Ildikó)

érték el.

 

Pap Ede Balázs továbbjutott az országos szakaszra, amelyet Déván szerveznek meg március végén.

 

Gratulálunk!

 

 

  2020. február 14.


Speak Out angol nyelvű kreativitási verseny

Iskolai szakasz, 2019/2020-as tanév

 

A Speak Out angol kreativitás versenyt minden évben két kategóriában hirdeti meg a Romániai Drámapedagógiai Társaság, az EDAR (Educational Drama Association in Romania): monológ és kreatív írás. A monológ iskolai szakaszát 2020 február 7-én, a kreatív írás versenyt pedig január 31-én szerveztük meg  a Mikes Kelemen Elméleti Líceumban.

A megyei szakaszra továbbjutó diákjaink és felkészítő tanáraik:

 

 

 2020. február 13.


OMMO, megyei szakasz

 

Az Országos Magyar Matematika Olimpia 2020. január 18-án lezajlott megyei szakaszán iskolánkból az alábbi tanulókat díjazták:

 

Továbbjutottak az országos szakaszra, melyet Déván szerveznek meg 2020. február 13-16. között:

 

Bereczki Balázs, Pieldner Ádám, Simó-Nagy Ábel, Filip Dorka és Téglás Ede.

 

Gratulálunk a díjazott tanulóknak és köszönjük tanáraiknak az eredményes felkészítést!

 

 

 

 2020. február 12.


Gyöngyök és gyémántok műveltségi vetélkedő

 

A „Gyöngyök és gyémántok Árpád örökében” műveltségi vetélkedő döntőjén, melyet Szegeden szerveztek meg 2019. december 14-én a Mikes Kelemen Elméleti Líceumot a

Jelen Viktória, Molnár Réka-Katalin, VII.A és Pap Ede-Balázs, Török Alfonz-Konrád, VII.C osztályos tanulók alkotta

Magyar tulipán

nevű csapat képviselte.

 

A döntőre való felkészülés során két forduló versenyfeladatait kellett megoldani: megismerkedni az Árpád-kori szentek életével, egyikükről portrét festeni. Egy történelmi zarándokfüzetet kellett készíteni, melyben helyet kapott egy képes útvonalterv, a zarándokút állomásait megjelenítő térképpel, ismert gyógynövényeket bemutató herbárium és egy ritmikus prózában megírt régi szövegemlék. Meg kellett ismerkedni a Szent korona hányatott életútjával, kisfilmet kellett készíteni az István a király rockopera történetéről, a döntőn el is kellett énekelni egy dalt belőle. A művészeti feladat keretén belül az Árpád-kori templomokról tanultakról kellett számot adniuk a versenyzőkek, ugyanakkor kézműves feladatokban is jeleskedtek. A döntő megmérettetésen lovagi virtustáncot (páros, botos táncot) mutatott be minden csapat, mely versenyszámban a Mikes csapata bizonyult a legjobbnak. Az egész napos vetélkedés során a „Magyar tulipán” derekasan küzdött, végül

a hatodik helyen

zárta a versenyt.

 

 

 2020. február 11.


Csillagok pályázat

Az erdőszentgyörgyi Szent György Technológiai Líceum, a Bodor Péter Művelődési Egyesület és a helyi önkormányzat idén tizenhetedik alkalommal hirdetett a magyar kultúra napjának tiszteletére irodalmi és képzőművészeti pályázatot. A pályázati kiírás a 2019/2020-as tanévben a Csillagok címet kapta.

Három műfajban várták a munkákat: próza, vers és rajz. Pályázni a Kárpát-medence bármely magyarlakta településéről lehet.

 

Handra Hanna XII. C

osztályos tanulónk

dicséretben

részesült a versenyen, a XI-XII. osztályosok Vers kategóriájában

 

(felkészítő tanára: dr. Erdély Judit).

 

Gratulálunk!

 

 

  2020. február 1.


 

Angol tantárgyverseny, helyi szakasz, Sepsiszentgyörgy körzet

2020. február 1.

 

Az angol tantárgyverseny körzeti szakaszán a következő diákok értek el 9-est, illetve 9-es fölötti jegyet, ezáltal továbbjutva a verseny megyei szakaszára:

 
 
Pieldner Ádám, VII.B
 
Mihály Hanna-Andrea, VIII.B
 
Cherciu Nándor, VIII.B
 
Rugina Andrea, IX. C
 
Dascalu Nicole, IX.C
 
Csűrös Beáta, IX.B
 
Devecseri Annamária, IX.B
 
Horváth Kende, IX.B
 
Kovács Tibor, XI.A
 
Müller Ingrid-Beáta, XI.B
 
Vary-Sylvester Péter, XII.B

 

 

 

1. februarie 2020.


Olimpiada de limba și literatura română pentru școli cu predare în limbile minorităților

Etapa județeană

 
La etapa județeană a Olimpiadei de Limba și literatura română pentru școli cu predare în limbile minorităților (clasele V-VIII), au obținut premii elevii:
 
LAZĂR ALEXANDRA, clasa a VI-a B, premiul I
(profesor pregătitor Bod Gizella),
 
JELEN VIKTÓRIA, clasa a VII-a A, premiul II
(profesor pregătitor Katona Andrea),
 
FLOREA ANDREEA ROXANA, clasa a V-a C, premiul III
(profesor pregătitor Katona Andrea).

 

 

 2020. február 1.


Implom József középiskolai helyesírási verseny

Országos szakasz

 

2020. január 30 - február 1. került sor iskolánkban az Implom József középiskolai helyesírási verseny ORSZÁGOS DÖNTŐJÉRE, amelyre 72 diák érkezett tizenegy erdélyi megye harminckét középfokú oktatási intézményéből.

A mezőny első 14 helyezettje tanügyminisztériumi dicsérő oklevélben részesült, illetve az első 9 tanuló részt vehet majd a verseny február végén Gyulán megrendezésre kerülő Kárpát-medencei szakaszán is.

Ebből a kilenc továbbjutott diákból kettő képviseli majd megyénket, egyik pedig a mi diákunk: nagy örömünkre a versenyen

Balló Ignác Norbert

lett, a Mikes Kelemen Elméleti Líceum XII. B osztályos tanulója

II. helyet

szerzett

(felkészítő tanára: Török Katalin Mária).

Gratulálunk a remek eredményhez!

 

Ignác tavaly is kijutott a gyulai döntőre, ott pedig megszerezte a verseny fődíját, az I. helyet.

Sok sikert kívánunk tanulónknak az idei Kárpát-medencei döntőn is!

 

 

 

 2020. január 29.


Hangyasuli

A Zöld Székelyföld Egyesület Hangyasuli elnevezésű környezeti nevelés online versenyében (www.hangyasuli.ro) a VII. B osztályos tanulóink

 

Disznyóorr

nevű csapata

II. helyezést

ért el.

 

Csapattagok:

Jancsó Gergő, Néder Hanna, Tóth Balázs, Nemes Nagy Apor, Kopacz Hanna, Pieldner Ádám, Kovács Krisztián, Molnár Nándor és Virág Ágota.

Gratulálunk!

 

 

  2020. január 29.


Public Speaking - Szónoki beszéd verseny, megyei szakasz

2020. január 29.

 

A Public Speaking - Szónoki beszéd verseny megyei és országos szakaszát a tanügyminiszté-riummal közösen az Angolul Beszélők Romániai Egyesülete (Uniunea Vorbitorilor de Limba Engleza din Romania), míg a nemzetközi szakaszt az ESU (The English Speaking Union) nemzetközi egyesület szervezi.

Az idei verseny témája: “Not everything that is faced can be changed, but nothing can be changed until it is faced” (“Nem minden változtatható meg, amivel szembesülünk, de semmi sem változtatható meg, amíg nem nézünk szembe vele.”)

 

A versenynek mind a helyi (sepsiszentgyörgyi), mind a megyei szakaszán

Kakasy Dorottya XI.B

osztályos tanulónk szerezte meg az

I. helyet,

és ezáltal továbbjutott a verseny regionális/megyeközi szakaszára.

 

Gratulálunk!

 

 

 

 2019. december 30.


Szent György Ösztöndíj, 2019

 

Balló Ignác Norbert XII. B

osztályos tanulónk

Sepsiszentgyögy város Helyi Tanácsának igen rangos

Szent György Kiválósági Ösztöndíját

nyerte el.

 

Sepsiszentgyörgy Helyi Tanácsa 2019-ben immár tizedik alkalommal díjazta a kiváló tanulmányi eredményeket elért végzős diákokat. Az idén öt tanuló vehette át az egyenként 3 000 lejes ösztöndíjat, amellyel a Helyi Tanács a diákok tanulmányokba fektetett idejét és energiáját jutalmazta.

Az ösztöndíjakat december 30-án, ünnepi keretek között adták át az év utolsó soros tanácsülésén.

Gratulálunk!

 

 

 2019. december 17.


Nemzetközi versenyeken elért eredményeikért jutalmazott diákjaink

December 17-én, a bukaresti Tanulók Palotájában megrendezett díjátadó ünnepségen a tanügyminisztérium azokat a tanulókat jutalmazta, akik az elmúlt tanévben kiemelkedő eredményeket értek el a különböző nemzetközi versenyeken.

Elismerésben részesültek a diákok felkészítő tanárai is.

 

Iskolánkból

Bereczki Anna VIII.B

osztályos tanuló (a 2018-2019-es tanévben)

és

Varga Csilla tanárnő

részesültek jutalomban.

Gratulálunk!

 

 

  

 2019. december 11.


Albert Álmos-ösztöndíjas diákjaink

 

Demeter Gyöngyi XII.B

és

Szigeti Alpár XII.A

osztályos végzős tanulóink

Albert Álmos ösztöndíjban

részesültek.

Gratulálunk!

 

  

 2019. november 29.


Német nyelvi versenyeredények

 

A Kőrösi Csoma Sándor Líceumban 2019. november 29-én megrendezett német nyelvi versenyen iskolánk

DIE STERNE (Csillagok)

csapata

II. díjat

szerzett (a csapat tagjai: Antal Hortenzia Anita, Bléga Henrietta Mónika, Marucza Krisztina és Ugri Bernadett, felkészítő tanáruk: Pieldner Martin), míg a

DIE MIKES-EULEN (Mikes baglyok)

nevű csapatunk a

III. díjat

hozhatta haza (a csapat tagjai: Albert Zsuzsa, Antal Teofil, Balló Ignác Norbert és Kovács Tibor, felkészítő tanáruk: Pethő Ibolya).

Gratulálunk!

 

 

 2019. november 17.


Kriza János mesemondó, balladamondó és balladaéneklő verseny, országos szakasz

Demeter Gyöngyi, XII. B

osztályos tanulónk a Kriza János Balladaéneklő Verseny országos szakaszán

dicséretben

részesült.

Gratulálunk!

 

 

  2019. november 11.


Márton-napi kisiskolás rajzkiállítás

Kovászna Megye Tanácsa, Kovászna Megye Tanfelügyelősége és a Csipike Napköziotthon idén októberben rajzversenyt hirdetett "Szent Márton csodálatos köpenye" címmel.

A felhívásra húsz oktatási intézményben 156 rajz született, ezekből választott ki 28-at az elbírálásra felkért zsűri, és e pályamunkákból nyílt kiállítás városunk központjában a Szent Márton-napi ünnepség délutánján.

 

 Az Előkészítő C. osztályból díjat kaptak:

Bíró Bence - III. díj

Dálnoki Csenge - dicséret

(Pedagógus: Fehér Katalin)

 

Az I. B osztály díjazott tanulói:

Jakab Gyopár - I. díj

Nagy Tamás - II. díj

Farkas Magor - II. díj

(Pedagógus: Forró Viola)

 

A II. C osztály díjazottjai:

Fábián Anna - II. díj

Oltean-Lazăr Nikoletta - II. díj

(Pedagógus: Galaczi Olga)

 

A IV. B osztály díjazott tanulói:

Vitályos Dorka - I.díj

Szároz Tünde - II.díj.

(Pedagógus: Ördögh Éva Melinda)

 

Gratulálunk!

 

 

 2019. október 28.


Kriza János mesemondó, balladamondó és balladaéneklő verseny

 

A Kriza János mesemondó, balladamondó és balladaéneklő verseny

2019. október 28-án megszervezett megyei szakaszán

Demeter Gyöngyi XII. B

osztályos tanulónk

II. díjat

szerzett.

Gratulálunk!

 

 

 2019. október 28.


FUTSAL CUP, Veszprém

A 2019. október 25-28. között Veszprém városában megszervezett FUTSAL CUP nemzetközi minifoci bajnokságon iskolánk csapata

III. helyezést

ért el.

 

A csapat tagjai:

Szakács Kristóf, VI. B

Dávid Hunor, VI. B

Katai István, V. C

Szép Szabolcs, V. C

Kovács Dávid, VI. B

Biszok Andor, V.B

Major Márk, V.B

Zhang Junlong Ryan, V. B

Domokos Bálint, V. B

Donáth Sándor, VI. A

 

A csapat felkészítő tanára: Fejér Zoltán.

Mindannyiuknak gratulálunk!

 

A VIII. Testvérvárosok Futsaltornája Veszprém versenyről a vehir.hu oldal is tudósított:

https://vehir.hu/…/53367-hazai-siker-a-testvervarosok-futsa…


Gratulálunk!

 

  2019. október 23.


XII. Aranyecset országos gyermekrajz pályázati tárlat

Az Apáczai Csere János Elméleti Líceum, az Aranyecset Tehetségműhely, az Erdélyi Magyar Művészpedagógusok Egyesülete, illetve az Apáczai Galéria által Kolozsváron, 2019. október 23-án megrendezett XII. Aranyecset gyermekrajz pályázati tárlaton

Sógor Andrea X. B

osztályos tanulónk munkája

különdíjban,

 

Keresztély-Krall Blanka XI. C

osztályos tanulónk rajza pedig

dicséretben

 

részesült (felkészítő tanáruk: Haszmann Júlia Réka).

 

Az idei országos verseny témaköre a

"Szülőföldem, Erdély / Dél-Erdély magyarsága Déva vára árnyákában"

volt.

 

Gratulálunk!

 

 

 2019. október 19.


XI. Őszirózsa Országos Népdalvetélkedő, Újszentes

 

Deák Anett VII. C

osztályos tanulónk a Temes megyei Újszentesen 2019. október 19-én megrendezett XI. Őszirózsa Népdalvetélkedő országos szakaszán tanügyminisztériumi

dicséreben

részesült.

 

Deák Anett az Eufónia Kulturális Egyesület XVIII. Tiszta Forrás Népdalvetélkedőjén is kiemelkedő eredményt ért el, ahol

II. díjat

szerzett.

Gratulálunk!

 

 

  2019. október 18.


 "3rd Poetry Recitation Contest grades 3 to 6" szavalóverseny

A Spark English Club által október 18-án megszervezett megyei szintű angol szavalóversenyen (3rd Poetry Recitation Contest grades 3 to 6) a következő tanulóinkat dijazták: 

Molnos Boglárka, III. C osztály - III. díj

Szároz Tünde, IV. B osztály - III. díj

Becsey Abigél - V. B osztály - II. díj

Angyal Anita - V. B osztály - III. díj

Felkészítő tanáruk Kovács Kinga.

 

Gratulálunk!

 

 

 

 2019. október 11.


Bolyai Matematika Csapatverseny, megyei forduló

Ebben az évben is sor került a Bolyai Matematika Csapatverseny megyei fordulójára a 3-8. osztályos csapatoknak október 11-én, melynek mottója:"Az összedolgozás képessége az egyik legnagyobb érték az életben”. A megmérettetés célja segíteni a diákokat azon képességek kifejlesztésében, hogy közösen, összedolgozva oldjanak meg problémákat, átéljék az együttgondolkodás örömét.

Minden kategóriában az első hat csapat díjazásban részesült.

A versenyen iskolánkból 23 csapat indult, ezek közül az alábbi csapatokat díjazták évfolyamonként:

 

 További eredmények:

 

 

  2019. szeptember 22.


 A Mi Olimpiánk 2019

A 2019. szeptember 17-21. között Kolozsváron megrendezett Erdélyi Magyar Középiskolás Sportolimpián a Mikes Kelemen Elméleti Líceum diákjai remek eredményeket értek el:

 

Mihály Zsolt Hunor férfi hátúszásban I. helyezést,

Mihály Zsolt Hunor férfi gyorsúszásban II. helyezést,

Leány kosárlabda csapatunk szintén II. helyezést,

Szakács József László férfi távolugrásban pedig III. helyezést

ért el.

 

Az Erdélyi Magyar Középiskolák Sportolimpiáján (A Mi Olimpiánk 2019) a Mikes Kelemen Elméleti Líceum 1 aranyéremmel, 2 ezüstéremmel és egy bronzéremmel az éremtáblázat előkelő 5. helyén végzett.

http://sportolimpia.ro/eredmenyek/

 

Gratulálunk!

 

 

 


Arhívum